Tutaj powinien być opis

Narodowe Czytanie 2020 w LO

      Uczniowie Liceum w Psarach po raz szósty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji  Narodowego Czytania - projektu, którego głównym inicjatorem jest Kancelaria Prezydenta RP. I tym razem szkoła została wyróżniona, otrzymała pamiątkową pieczęć oraz podziękowanie za włączenie się w realizację czytelniczego projektu.

    W tym roku czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Lektura stała się dla uczniów inspiracją do stworzenia niecodziennego materiału filmowego. Zaskakującym wariacjom teatralno - filmowym na temat „Balladyny” towarzyszyła śląska gwara, która z pewnością wprowadziła dodatkowe walory humorystyczne. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, impreza miała miejsce w poszczególnych klasach, by zachować wszelkie środki ostrożności. Uczniom opowiedziano o idei i tradycji akcji,  zaprezentowano film, przeprowadzono konkurs na platformie Kahoot, dotyczący znajomości treści lektury. Zwycięzcy quizów otrzymali soki malinowe, które z pewnością podniosą odporność podczas jesiennej aury. Realizując akcję, połączono tradycję z nowoczesnością i wykorzystano innowacyjne narzędzia komunikacji oraz aplikacje mobilne.

    Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszym Liceum, było pod każdym względem inne niż poprzednie. Zachowane środki ostrożności kazały pozostać uczniom w klasach, jednak nie przeszkodziły one w grupowej zabawie i rywalizacji. Odejście w tym roku od poważnej i podniosłej atmosfery akcji, pozwoliło zrealizować treści w myśl oświeceniowej zasady: docere et delectare  - nauczać i bawić. 

Link do filmu 

https://www.facebook.com/liceum.psary/videos/308062080293046

Magdalena Gojowczyk