Tutaj powinien być opis

Święto Chrztu Polski – 14 kwietnia

            Dzień 14 kwietnia jest świętem państwowym pod nazwą Święto Chrztu Polski, które zostało wprowadzone ustawą z dnia 22 lutego 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 656) o ustanowieniu Święta Chrztu Polski.

Przyjęcie przez Mieszka I chrztu w roku 996 zapoczątkowało proces chrystianizacji Polski,     a co za tym idzie włączenie państwa polskiego do grona chrześcijańskich nowoczesnych krajów oraz szybkiego rozwoju i wzrostu znaczenia wśród państw Europy.

Nasza Ojczyzna dołączyła do rodziny narodów europejskich, do kręgu cywilizacji Zachodniej Europy. Bez tego wydarzenia trudno sobie wyobrazić naszą kulturę i tożsamość.

Jest to niewątpliwie  jedna z najważniejszych dat w historii Polski. O doniosłości tego faktu pisał          w swojej książce „Pamięć i tożsamość” św. Jan Paweł II - „ Polska jako naród wychodzi wówczas             z własnej dziejowej prehistorii, a zaczyna istnieć historycznie".

Dziś obchodzimy 1054 rocznicę tego  jakże doniosłego wydarzenia dla naszego państwa. Pomimo wyjątkowej sytuacji związanej z pandemią covid - 19 uczniowie naszego Liceum solidarnie postanowili włączyć się w inicjatywę organizowaną przez Akcję Katolicką w Polsce wraz                z Fundacją „Słowo” - „Wywieś flagę”.

 

                                                                                                         

                                                                                                                      Marcin Kucharski