Tutaj powinien być opis

V EDYCJA KONKURSU BIOLOGICZNEGO

Dnia 11 marca 2020 w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach odbył się piąty konkurs biologiczny dla uczniów okolicznych szkół podstawowych, którego tematyką były anatomia i fizjologia człowieka oraz zagadnienia profilaktyki chorób i zasad higieny oraz zdrowego trybu życia. Honorowy patronat nad konkursem, tradycyjnie jak co roku, objął Burmistrz Woźnik, pan Michał Aloszko, który był fundatorem nagród. W konkursie wzięli udział uczniowie siedmiu szkół: z Boronowa, Kamienicy, Ligoty, Lubszy, Psar, Strzebinia i Woźnik. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący całość wiedzy z anatomii i fizjologii ciała ludzkiego i walczyli o punkty w konkursie indywidualnym i drużynowym. Zwyciężczynią konkursu została Marta Płaszczymąka ze Szkoły Podstawowej w Boronowie, drugie miejsce zajął Szymon Oleksik ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy, a trzecie miejsce Kamil Syguda ze Szkoły Podstawowej w Psarach. W konkursie drużynowym zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Lubszy, miejsce drugie zajęli uczniowie z Boronowa, a trzecie z Kamienicy. Gratulujemy! W trakcie uroczystego podsumowania konkursu uczniowie LO przedstawili prezentacje o zdrowym trybie życia, skecz oraz quiz tematycznie związany z konkursem.

 Uczniowie wszystkich szkół zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z ciekawych i trudnych zagadnień dotyczących budowy i funkcjonowania ciała człowieka. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu i ich nauczycieli będzie wycieczka do Krakowa, do Ogrodu Botanicznego oraz Muzeum Farmacji, która odbędzie się w maju. Dla uczniów szkół podstawowych będzie to kolejna okazja do poszerzenia swojej wiedzy z biologii. Serdecznie dziękujemy nauczycielom szkół podstawowych, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie uczniów i przybyli na konkurs, a zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy.

  W trakcie trwania konkursu dotarła do nas wiadomość o zawieszeniu zajęć szkolnych i nauczaniu zdalnym. Tym bardziej się cieszymy, że w ten ostatni dzień przed przerwą udało się przeprowadzić konkurs. Mamy nadzieję, że na zaplanowaną wycieczkę uda się nam pojechać w maju, ewentualnie w czerwcu. Serdecznie pozdrawiamy uczestników konkursu i życzymy zdrowia w tym trudnym czasie.

Anna Musik, organizator konkursu